Градежник се здобил со повредни на работа, починал во болница

Работник ангажиран на градежен објект на улицата „Пиринска“ во Скопје завчера попладне се здобил со тешки повреди. Бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде починал.

Изврешен е увид на местото на несреќата информираше МВР.

Претходна вестВремето денеска студено и ведро
Следна вестСтоп за смртта на патиштата: Во Македонија, минатата година, 124 лица го загубија животот во сообраќајни незгоди