Грк починал во казино во Гевгелија

Грчки државјанин починал во казино во хотел на подрачјето од Гевгелија. – На 28.01.2023 околу 15.20 часот во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека во казино од хотел на подрачјето на Гевгелија, Г.З.(67) од Грција се струполил на подот, информираат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Увид извршиле увидна екипа на Полициска станица Гевгелија и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не ги кријат и јавно да кажат кои странски агентури влијаат на односите со Бугарија
Следна вестГоце Делчев убаво му објаснил на бугарскиот генерал Николаев…