Хакирана и веб-страницата на Министерството за образование

 

Веб-страницата на Министерството за образование и наука не функционира од вчеравечер, а од таму потврдија дека е хакирана.

Од МОН информираат дека се работи на нормализирање на функционирањето на страницата по хакерскиот напад.

Утрово, и Министерството за здравство соопшти дека нивната веб-страница е хакирана

 

Претходна вестСо мотоцикл се забил во метален столб на булеварот 8 Септември
Следна вестЗНМ ги осуди нападите врз Мирослава Бурнс и Љупчо Златев