Игор Стојковски е назначен за нов директор на Клиниката за онкологија

Доктор Игор Стојковски е новиот директор на Клиниката за онкологија, соопшти денеска Министерството за здравство.

Стојковски доаѓа на местото на Виолета Клисаровска на која месецов и истекол договорот на вд позицијата.

Тој е специјалист во одделот за малигни тумори на ЦНС, коскени тумори и карцином на кожа.

Вчера новиот министер за здравство соопшти дека покрај онкологија, нови директори се назначени и на токсикологија и оннкологија, докторите Андон Чибишев и Фатмир Меџити.

Претходна вестАрсовска назначи нови директори во ЈСП „Скопје“, „Паркови и зеленило“ и „Улици и патишта“ 
Следна вестПретпладне стабилно и топло, попладне нестабилно