Исчезна 19-годишно момче од Тетово

Полицијата информира дека е исчезнато 19-годипно момче од Тетово.

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син А.Т.(19).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестАмериканскиот Центар за јавно здравје предупредува: Избегнувајте патување во Македонија
Следна вестНасилници командуваат по сообраќајниците, полицијата мирољубиво гледа и брои