Исчезна 29-годишен маж од Скопје, брат му го пријавил случајот во полиција

На 15.05.2023 во 17.40 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.Р.(38) од Скопје пријавил дека од дома се оддалечил неговиот брат Г.Р.(29), кој според пријавеното, последен пат бил виден во поликлиника на ул.„Цветан Димов“.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестВработените во ЈСП најавуваат штрајк од јуни
Следна вестПроменливо облачно со сончеви периоди и пороен дожд