Исчезнат маж пронајден починат во валандовско

Исчезнат 72-годишен маж е пронајден починат во Пирва, валандовско. Телото на починатиот старец било предадено на обдукција

– Вчера на местото „Аџиовско трло“, во близина на селото Пирава, валандовско, бил пронајден починат Д.С. (72) од Пирава. Тој бил пријавен дека на 8-ми овој месец се оддалечил од домот, информираат од СВР Струмица.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот старец било предадено на обдукција, која треба да ги утврди околностите и причините под кои настапила смртта.

Претходна вестБалканска мафија разбиена во Монако и Франција
Следна вестДимитриевски: Коридор 8 е капитален грабеж, парите треба да се преусмерат за проектот Чебрен