Излетување од коловозот кобно и за 20-годишното момче од Облешево

Дваесетгодишно момче од Облешево утрово почина како последица од тешките телесни повреди здобиени во сообраќајна несреќа на локалниот пат кон селото Бања. Обидот да му биде укажана медицинска помош бил неуспешен, а лекарите во Општата болница во Кочани ја констатирале смртта.

-Утрово околу 5:48 часот во Полициската станица во Кочани е пријавено дека 20-годишниот А.М. од Облешево, управувајќи патничко возило „поло“ со штипски регистарски ознаки, излетал од коловозот на локалниот патен правец Облешево – Бања. Тој бил пренесен во болницата во Кочани каде починал од здобиените повреди, истакна Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

Синоќа, по излетувањето од патот кон граничниот премин Меџитлија загина и 42-годишен битолчанец.

 

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Владата плаќа 40  милиони евра на фирма водена од странски конзул
Следна вестГерманскиот синџир на аптеки Росман ќе се шири и во Македонија