Изутрина свежо, преку ден сончево и топло

На подрачјето на Македонија времето денеска наутро ќе биде свежо, преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=6.

Утринската температура се движеше од 9 до 15 степеним а дневната ќе биде меѓу 26 и 33 степени.

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура изнесуваше 11, а дневната ќе достигне 33 степени.

 

Претходна вестГрчките националисти повторно го нападнаа домот на Архимандритот Никодим Царкњас
Следна вестЌе открие ли Бугарија некогаш каде се останките на народните херои Стив Наумов и Мите Богоевски?