Ја допирал по телото и се однесувал недолично, 32-годишна скопјанка нападнатa во паркот во Тетово

Скопјанка била нападната во паркот во Тетово. Таа пријавила дека едно лице Ја допирало по телото и се однесувало недолично.

– Завчера во 22.50 часот во СВР Тетово, 32 – годишна скопјанка пријавила дека околу 17.00 часот во парк во Тетово едно лице недолично се однесувало кон неа и ја допирало по телото, информираат од МЦР.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестЗаталкано зрно оштетило паркирано возило во скопски Сарај
Следна вестНиколоски: Македонија не даде кредибилен демант дека власта не ја прислушува опозицијата