Ја нападнал својата 70-годишна мајка, приведен насилен скопјанец

На 06.05.2023 во 18:20 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.Ч.(45) од Скопје затоа што околу 17:50 часот во семејниот дом физички ја нападнал неговата 70-годишна мајка и ѝ упатил закани.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестШтипјанец синоќа бил нападнат пред угостителски објект во трговски центар
Следна вестМлад скопјанец нападнат од својот брат