Ја прегазил со мотор па избегал

Со тешки телесни повреди синоќа се здобила 18-годишна прилепчанка откако била удрена од моторот во Прилеп, информира МВР.

Во соопштението се наведува дека несреќата се случила вчера околу 18.10 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп.

опед управуван од засега непознат возач удрил во пешакот А.А.(18) од Прилеп и го напуштил местото. Од ударот А.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општа болница Прилеп. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп, се наведува во информацијата.

Претходна вестИмам убиено повеќе комарци од авионите на Шилегов…
Следна вестГи нападнал таткото и ќерката кои се обиделе да го спречат во кражба на три телевизори