Кај кичевчанец пронајдена дрога и вага

При претрес кај кичевчанец била пронајдена дрога. Тој бил задржан во полициска станица.

– Денеска околу 02.30 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода 26-годишниот Е.З. од Кичево, извести МВР.При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од бела прашкаста материја, соопшти МВР.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестПри претрес во Велешта, пронајден пиштол
Следна вестКолку од ветените 100.000 дрвја сега Арсовска ќе посади и дали потоа тие ќе се чуваат и наводнуваат?