Калин Ивановски учи од Новак Ѓоковиќ

Најдобриот македонски тенисер (325 на АТП листата) Калин Ивановски во Дубаи се подготвува за новата сезона.

19. годишникот напорно работи под будното око на „тренерот“ Новак Ѓоковиќ.

Од снимките се забележува дека Ивановски работи на својот бекхенд. Подобар тренер за ово удар не можеше да најде, бидејќи според стручњаците и колегите бекхендот на Ѓоковиќ е еден од најдобрите во историјата на тенисот.

 

 

Претходна вестМаж од Косово убил трудница во Италија и објавил видео на социјалните мрежи
Следна вестЧетврта победа на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата