Казнети 131 возач во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (13.01.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 131 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 49 санкции, седум мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за управување под дејство на алкохол, три санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, информира МВР.

Претходна вестВлажни коловози на патиштата
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Спасовски создадоа хаос со патните исправи, рокот да се пролонгира