Казнети 141 возач за брзо возење по македонските патишта

Дивеењето по улиците стана секојдневие. Во текот на вчерашниот ден на територијата на Македонија биле сакнционирани дури 141 возач, за возење со недозволена брзина.

– 80 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 61 надвор од населено место. Три возила се движеле со над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина, велат од МВР.

Контролите велат од МВР продолжуваат воедно апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи, се со цел за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. Но има ли кој тоа да го чуе?

Претходна вестНад милион лица протестираа во Франција против пензиските реформи
Следна вестБМВ и Фолксваген: Воведување на стандардот Еуро 7 би значело крај на автомобилите на бензин и дизел