Казнети 333 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 333 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестВодовод со апел до скопјани: „Воздржете се од полнење базени и полевање бавчи“
Следна вестОткако од коронавирус починаа 480 лица, а се заразија 10.617: Филипче се сети дека е потребен подобар одговор на предизвикот со Ковид-19