Казнети 423 лица, не носеле заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.08.2020 година) во Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 423 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестАрсовски: Коалициите на СДСМ им траат по неколку часа откако ќе ги обзнанат
Следна вестШто бараат аеродромци во Охрид кога си имаат свои плажи