Казнети 466 лица, не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (9-10.8.2020 година) на територијата на државата во однос на мерката за неносење лична заштита на лицето регистрирани се 466 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестШест лица фатени со дрога во Аеродром, Центар, Карпош и Кисела Вода
Следна вестКонтролирана е водата на 39 места во Скопје, добра е за пиење