Казни за 455 лица кои биле затекнати без маска

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.09.2020 година)  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 445 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Согласно последните официјални податоци, вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15.127, бројката на оздравени пациенти е 12.486, на починати е 623, а во моментов бројот на активни случаи изнесува 2.018 лица.

Претходна вестНеколку повредени во сообраќајка на „Партизанска“
Следна вестМалолетници фатени со марихуана и прашкаста материја