Кичевец фатен со 38 пакувања хероин

Кичевската полиција денеска во пладневните часови го уапсила Ф.И. 30-годишен дилер од овој град.

Како што информираат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија, на улицата Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од 30-годишникот, при што кај него биле пронајдени 38 паковки со хероин и три паковки со марихуана наменети за продажба.

Против Ф.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Претходна вестМицкоски: Ако Заев го начне македонскиот идентитет, да го спречиме – ќе бидам во прв борбен ред
Следна вест1.288 новозаразени од вирусот, починаа 39 лица