Коце Трајановски ќе раководи со Државни патишта

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски е назначен за нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта.

Одлуката вчера била потврдена од страна на Управниот одбор на ЈПДП.

Тој доаѓа на функцијата на местото на Ејуп Рустеми.

Вчера беа назначени Сашо Клековски за директор на Фондот за здравствено осигурување, Александар Пандов за директор на Управата за извршување на санкции додека пак Здравко Трајанов ќе раководи со Национални шуми.

Претходна вестНевремето во Валандово и струмичко предизвика големи штети
Следна вестПознати се сите двојки за четвртфиналето на Евро 2024