Кражба во Центар – украле велосипед, клучеви и автомобил

Кражбата се случила завчера попладне, во куќа во центарот на Скопје, каде живеат пензионери.

„Другари вчера вечер помеѓу 12:30ч и 02:40 на ул. Христо Смирненски позади универзална сала извршена е кражба во Куќа додека во неа Мирно Спијат луѓе над 70 години! Украден е точак Giant, клучеви од Кола Suzuki Swift црвена боја-слика во постот.Крадецот си оди прво со точакот па околу 2:37ч, се враќа и ја краде колата( снимка од сосед)“, стои во фејсбук објавата.

Понатаму во објавата тие апелираат доколку некој ја забележи колата од фотографијата, веднаш да ги извести сопствениците или полицијата.

Претходна вестОпожарено товарно возило во Трубарево
Следна вестАнгелов бара кружен тек кај „збунувачката“ крстосница со чести сообраќајки во населба Аеродром (ВИДЕО)