Кривична за 5 лица, со тврди предмети нападнале скопјанец пред Клиника

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Г.(53), И.Г. (37), Б.С. (43), С.Б. (36) и А.С.(49) сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 18.06.2024 пред Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, пријавените со тврди предмети го нападнале Д.Ј.

Претходна вест30-годишник живеел со малолетничка во скопско, ќе добие кривична пријава
Следна вестРуте е назначен за нов генерален секретар на НАТО