Куче скитник нападна жена, до смрт го изгриза нејзиното милениче

Скопјанка била касната од куче скитник во село Тресонче, соопшти полицијата.

МВР информира дека дека вчера (21 јуни) во 10.10 часот во ОВР Гостивар, 69-годишниот П.Ѓ. од Скопје пријавил дека во село Тресонче, неговата сопруга Е.С.Ѓ. била касната од куче скитник.

-Воедно, неговото куче – домашен миленик било усмртено од истото куче скитник, се наведува во соопштението.

Претходна вестАпасиев: Читањето на програмата на владата ми се најзалудно потрошени четири часа во животот
Следна вестГрчки медиуми: Мицкоски трипати ја нарече неговата земја „Македонија“