Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Tри лица биле каснати од кучиња скитници вчера во Скопје. Педеесет и тригодишна жена, 23-годишно момче и 46 годишен маж пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници.

„На 25.10.2023 во 12.30 часот во Полициската станица Карпош Ж.П.(53) од Скопје пријавила дека на ул.„Никола Тесла“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник“, информираат од МВР. Исто така вчера во 18.30 часот во Полициската станица Чаир Н.С.(21) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир бил каснат од куче скитник, информираат од МВР.

Додека во Драчево, искасан од куче бил четириесет и шестгодишен маж.

Претходна вестАндоновска: Градоначалничката Арсовска не е присутна шест месеци по ред на седници за советнички прашања
Следна вестЈСП „Скопје“ не доби субвенции од Град Скопје од 2 милиони евра