Кумановец загина во сообраќајка, со автомобил удрил во паркиран камион

Педесет и петгодишен кумановец загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Куманово-Крива Паланка.

Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 18,40 часот  кај селото Младо Нагоричане кога „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки управувано од З.Д.(55) од Куманово удрил во паркиран камион „ивеко-тракер“ со скопски регистарски ознаки паркирано од В.Р.(39) од Скопје.

Со повреди се здобил З.Д. кој бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“-Скопје за укажување на лекарска помош, каде починал.

Претходна вестПад на бројот на нови случаи – четворица починати и 39 новозаболени во Македонија
Следна вестОграбен банкомат во Кичево