Лукаревска планира да се кандидира за претседател на државата, но…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска во видео објавено на Инстаграм каналот на младината на СДСМ вели дека во 2029 година ќе се кандидира за претседателка на државата. Но, нe на претстојните избори туку во 2029 година.

На прашањето „Кога ќе се кандидирате за претседател на државата“, таа рече дека тоа ќе биде за шест години.

-Следниот мандат, не овој сега, како му доаѓа, 2029 година, порача Лукаревска оставајќи простор за толкување дали станува збор за сериозна намера или шега.

Претходна вестОблачно со локални врнежи од дожд
Следна вестНа архимандритот Никодим Царкњас му го искршиле автомобилот во нападот во Соботско