Македонски државјанин возел во спротивна насока на автопатот Белград – Ниш

Припадници на сообраќајната полиција синоќа пресретнаа возач што се движел во спротивна насока кај Гроцка, на автопатот Белград – Ниш. Никој не е повреден, а против возачот е поднесена прекршочна пријава, објавуваат српските медиуми.

Српското МВР на својот официјален инстаграм-профил сподели видео од запирањето на возачот

Возилото „фолксваген голф“ го управувал 49-годишен државјанин на Македонија.

Претходна вестПензионерите на протест: Како тие можеа да си ги покачат платите за 78 отсто, така можат и нам да ни ги покачат пензиите
Следна вестМицкоски за случувањата во Сопот: Ковачевски барем еднаш во неговиот живот да покаже дека не е обична кукавица и измеќар на Али Ахмети и ДУИ