Македонскиот шампион МЗТ Скопје убедлив против Сутјеска

Убедлива победа на Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје врз српскиот клуб „Сутјеска“. Со што МЗТ Скопје забележа втората победа во АБА 2 лига. Аеродромци ја совладаа Сутјеска со 93:64 во 4.коло од регионалното натпреварување.

Најефикасни во македонскиот тим беа Војдан Стојановски со 17 и Душан Танасковиќ. Во спротивниот тим се истакна Дејкуан Брејси со 15 постигнати поени.

По четири одиграни натпревари МЗТ Скопје има половичен ефект, две победи и два пораза и во моментов е на четвртото место на табелата.

Претходна вестЛажна Фејсбук страница се претставува како да е скопскиот аеродром, продаваат изгубен багаж за едно евро
Следна вестБританка го предаде најважниот меч во животот – не сакаше да игра против жена која до неодамна беше машко