Малолетничка избегала од домот во Гостивар, пронајдена во Битола кај љубовникот

Малолетничка избегала од домот во Гостивар. Набргу таа била пронајдена во Битола, кај лице со кое била во љубовна врска.

– Триесет и петгодишна гостиварка, вчера, во 10.35 часот, во СВР Тетово пријавила дека од домот се оддалечила ќерка ѝ Л. П. на 15-годишна возраст. Набргу, по преземените мерки, малолетничката била пронајдена во Битола кај лице со кое била во љубовна врска по што им била предадена на родителите, информираат од СВР Тетово.

Претходна вестСлучај „Ласкарци“: АБС системот бил неисправен, автобусот не смеел да сообраќа
Следна вестМалолетен велосипедист повреден во сообраќајка