Малолетничка со автомобил излетала од пат во река

На локалниот пат од село Добрејци кон село Пиперево, Струмичко, на мостот на реката Струмица, патничко возило „лада”, без регистарски ознаки, управувано од 17–годишна малолетничка, изгубило контрола и излетало од коловозот во реката.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Медицински центар Струмица, каде што била пренесена за укажување лекарска помош. Увид на местото на незгодата извршила екипа на полициска станица Струмица

Претходна вестЖител на Росоман починал од струен удар, со камион погодил далновод
Следна вестОхриѓанка го оставила своето дете и си заминала