Малолетничка возела мотор и паднала на улица во Охрид, тешко е повредена

Синоќа на улицата Абас Емин во Охрид, малолетничка, додека управувала мопед „педа“ со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на коловозот.

Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид, соопшти МВР.

Извршен бил увид.

Претходна вестОпштина Илинден продолжува со приклучување на домаќинствата кон колекторскиот систем Илинден-Марино
Следна вестПосебен сообраќаен режим за отворањето на Охридско лето