Малолетник ja нападнал својата сестра и со нож тргнал кон својот татко

Малолетник физички ја нападнал својата сестра, па со нож тргнал кон својот татко. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

– Вчера во 17:30 часот во СВР Скопје, 52-годишен маж од Скопје пријавил дека на 19.12.2023 околу 20:45 часот во домот во скопско, неговиот малолетен син физички ја нападнал својата сестра, а потоа со остар предмет му се заканил нему, информираат од МВР.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестАрсовска тврди дека за украсувањето имало јавен повик
Следна вестСкопјанец починал на Токсикологија