Малолетник нападнал со нож друг малолетник

Малолетник од Тетово на возраст од 14 години, со нож нападнало и повредило друго момче од градот. Против него е поднесена кривична пријава.

– СВР Тетово поднесе кривична пријава против 14-годишник од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”, велат од МВР.

Тој на 29 јануари оваа година во Тетово, агресивно се однесувал кон еден малолетник, а со остар предмет нападнал друг малолетник и му нанел повреда.

 

Претходна вестПовторно одложено петгодишното судење на Канческа-Милеска, не можел да дојде вештакот
Следна вестКазнети 245 возачи кои возеле пребрзо, 157 од нив во населено место