Малолетник нападнат од неколку лица кај Бит Пазар

На 28.12.2022 во 18:15 часот во Полициската станица Бит Пазар, К.Б.(34) од Скопје пријавил дека на подрачје  на Бит Пазар неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.