Малолетник нападнат од неколку лица во Тетово

Малолетник од Тетово вчера бил нападнат во близина на тетовско средно училиште. Според информациите од полицијата, момчето ги познавало лицата што го нападнале.

Се работи на расчистување на случајот.

 

Претходна вестАндреј од Куманово ќе учествува на Светската олимпијада по природни науки
Следна вестПовторно прегазен пешак во Скопје, возачот побегнал