Малолетник од Петровец се скарал со најблиските и избегал, по него трага полицијата

Во Полициското одделение Петровец Б.Ц.М.(34) од скопското село Петровец денес пријавила дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечил нејзиниот малолетен син Г.Ц.(12).

Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

Претходна вестНа ден пред изборoт: Петровска се откажа од трката за лидер на СДСМ
Следна вестВо Грција е активиран „Амберт алерт“, киднапирано е девојче