Малолeтник со мопед прегазил пешак

Малолетник удрил со мопед во пешак во Скопје. При сообраќајката двајцата се здобиле со тешки телесни повреди.

– На 09.11.2023 во 23.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ мопед „пијаџио“ со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје удрил во Т.С.(47) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, а со телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, соопшти МВР.

Претходна вестИ за ова ни требаат странци: Словенечка компанија ќе го собира ѓубрето по Тетово
Следна вестБајден предупреден дека Арапите се бесни поради поддршката на Израел