Mалолетник возел без возачка, полицијата го уапсила

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 12.50 часот, на улицата Вонвардарска во Тетово, привеле 17-годишник од Тетово. Тој управувал патничко моторно возило „пежо“, со тетовски регистарски ознаки и не поседувал никакви документи.

Полицијата соопшти дека се расчистува и документира случајот.

Претходна вестМВР со детали за тепачката во Куманово со влечење по улица и удирање боксови
Следна вестНа Железницата никако да и тргне: Локомотивата за Битола никако да се поправи, мостот на Црна река ќе се прави два месеца…