Малолетници фатени со марихуана и прашкаста материја

Според Билтенот за дневни настани на МВР, на 08.09.2020 во 01:10 часот на улица „Пелинце“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 16-годишна малолетничка од Скопје поради тоа што кај неа била пронајдена прашкаста материја.

Таа била приведена во полициска станица и со неа бил извршен разговор во присуство на родител. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Исто така, на 08.09.2020 во 00:45 часот на ул.„Венјамин Манчуковски“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 17-годишник од Скопје поради тоа што кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и во присуство на родител со него бил извршен разговор. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестКазни за 455 лица кои биле затекнати без маска
Следна вестЕден тешко повреден во сообраќајка помеѓу мотор и автомобил