Home АКТУЕЛНО Манијак во Ѓорче допирал малолетнички и им нудел алкохол

Манијак во Ѓорче допирал малолетнички и им нудел алкохол

0
Манијак во Ѓорче допирал малолетнички и им нудел алкохол

Полицијата приведе 60-годишен маж кој вознемирувал малолетни девојчиња во паркот во скопската населба Ѓорче Петров.

Мажот ги допирал децата и им нудел алкохол, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.