Маж ги нападнал сопругата, синот и мајка си

Физички напад вчера пријавила тетовка, соопшти полицијата.

МВР информира дека на 11.06.2024 во 15.30 часот во СВР Тетово, 49 – годишна тетовка пријавила дека нејзиниот сопруг Н.Љ. физички ги нападнал неа, нивниот малолетен син и неговата мајка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестДвајца рудари се тешко повредени при работа во рудник во Пробиштип
Следна вестЛевица: Партнерот на Мицкоски – Африм Гаши одби амандман затоа што не пишува „Северна“