Маж избоден со нож во трговски центар во Скопје

На 24.8.2020 во 3:24 часот во СВР Скопје, Н.Т.(30) од Скопје пријавил дека во трговски центар во Скопје три лица физички го нападнале и му нанеле убодна рана, а физички ја нападнале и Р.Ц.П.(30) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестСе прави платформа за пратениците да може да работат и гласаат од дома
Следна вестЧетири лица нападнале обезбедување на казино во Скопје