Маж од Крива Паланка силувал малолетничка

Маж од Крива Паланка бил пријавен дека извршил полови дејствија врз малолетничка, објави полицијата.

Од МВР информираат дека настанот бил пријавен во текот на завчерашниот ден.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестЈСП во понеделник по неделен возен ред
Следна вестОд понеделник реконструкција на наплатната станица Желино, времен режим на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово