Маж погоден од заскитан куршум во Арачиново

Повторно има повреден од заскитен куршум. Овој пат во Арачиново, д каде момч вчера околу 21.30 часот пријавило во полиција дека од заскитан куршум му била нанесена тешка телесна повреда на 47-годишниот З.С.
Дали се работи за познатите пукања по свадби кога често залутуваат куршуми, или пак е друга причина за сега не се знае.
Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.