Маж се обидел да ограби златара во центарот на Скопје

Полициски службеници од Центар и Бит Пазар во текот на денот го привеле од слобода С.Ј.(43). Против него ќе биде поднесена кривична пријава.

– Тој бил фатен при обид да изврши разбојништво во златарница во Градскиот трговски центар, заканувајќи се со пиштол на вработеното лице, велат од МВР.

С.Ј. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Претходна вестПолицајци побарале 100 евра од двајца странци за да не им пишат казни
Следна вестУапсени штипјанец и скопјанец, кај нив пронајдени кокаин, екстази, кристал мет и марихуана