Маж турнал 88-годишна жена во Скопје, со тешки повреди е пренесена во болница

Вчера во 10,45 часот било пријавено дека на 28.08.2020 околу 17,00 часот во Скопје додека З.З.(88) од Скопје била со нејзината сосетка А.В.(62), зет на сосетката ја турнал и таа се здобила со тешка телесна повреда констатирана во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Се работи на расчистување на случајот, информира полицијата.

Претходна вестОграбен банкомат во Кичево
Следна вестВозач кој бегал од полицијата, ја скршил рампата на граница и влегол во Албанија