Милијардер бара станари за својот рајски остров на Кариби, ќе им плати 185.000 долари

Американските медиуми јавуваат за понудата на безимен милијардер кој бара станари за својот рајски остров на Карибите, пренесува јутарњи.хр.

Ако сте млади, убави и подготвени да живеете во тропски рај една година, тој ќе ви плати 185.000 долари за тоа.

Огласот го објави агенцијата Ферфакс и Кенсингтон, а парот што ќе биде избран ќе мора да ги користи социјалните мрежи за да известува за луксузното одморалиште што почнало да се гради таму, да промовира ексклузивна понуда за богатите туристи кои ги очекуваат таму. и го следи напредокот на работите.

А она што всушност се гради таму во агенцијата е опишано како „тајно засолниште“ за негативците од филмовите за Џејмс Бонд и најлуксузниот хотел што може да се замисли на планетата, односно тропската Валхала. Избраните среќници со своите објави ќе треба да ја пренесат убавината на природата и својот живот во одморалиштето.

– Ова е ултимативната награда за сите инфлуенсери во светот, велат од агенцијата што ја издава работата. Иако засега не е познат идентитетот на милијардерот, она што е познато е дека Ричард Бренсон и Лери Пејџ, ко-основачот на Гугл, поседуваат остров во близина.

Островот се наоѓа веднаш до островот Некер на Бренсон на истата локација.

И што се бара од искуството на потенцијалните кандидати? За да ги бива за објавување на социјалните мрежи, да имаат желба за авантура, како и да имаат одредено искуство со животот на луксузни јахти и вили.

Работата започнува во јануари, а ќе имаат само недели одмор. Еднаш годишно ќе можат да го напуштат островот за да ги посетат своите семејства, а имаат право на одмор од 25 дена во годината, но само на истиот остров.

Сите заинтересирани мора да го испратат своето видео на Тик Ток до агенцијата, а милијардерот наводно лично ќе ги избере инфлуенсерите.

-Сам би се пријавил, да немам работа, изјави првиот човек на агенцијата.

Претходна вестОва е најтажниот ден во мојата кариера, рече Калиопи откако почина жена на концертот во Белград
Следна вестЗаврши заложничката драма на аеродромот во Хамбург