Млад кичевчанец падна во рацете на полицијата

На 04.09.2020 по претходно издадена судска наредба од Основен суд Кичево, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ казниво по чл.215 од Кривичниот законик од полициски службеници од Полициска станица Кичево бил извршен претрес во дом и помошни простории на ул.„Ј.Михајлоски“ во Кичево.

Тие биле во сопственсот на Ф.Б.(23), а било пронајдена марихуана и зипер кеси.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСкопјанец со својот „сеат леон“ излетал од патот кај Бучим, возачот тешко повреден
Следна вестТрите грешки на скопјани во исхраната